Örülj, ha negatív!
Ha az orvosnál, kivizsgáláson járunk, annak örülünk, ha a tesztünk eredménye "negatív", tehát nincs nagy baj.
A leletek ekkor a probléma hiányát mutatják.
Fordított világ
A digitalizált eljárásokat megelőzően a fotókészítésnél a filmeken, a "negatívokon" a kép fordított tónusú volt.
Tehát ahol a felvétel eredetileg világos volt, ott a film sötét, a kép eredetileg sötét részeinél a film átlátszó képet mutatott. S erről a filmről "hívták elő" a képeket. A fotográfiát a "fénnyel rajzolás" művészetének nevezték.
Emlékezetünk csarnoka
A belső világunk is képekből áll. Olyan mint egy emléktár, mindent megőriz, még azokat az eseményeket is melyekre nem emkékszünk, vagy éppen a transzgenerációs örökségünk részei. Ez utóbbiak tudattalan tartalmakként tárolódnak bennünk. Belső világunk képei olyan töltésűek, amilyen érzések kapcsolódnak, raktározódnak hozzá.
Elménk és testünk egymásba fonódva, eredendő bölcsességgel őrzi saját és felmenőink számtalan élményét, gondolatát, érzéseit, hiedelmeit és parancsolatait: Sorsunk fontos eseményei, lélektani mozzanatai megörökítődnek. Caroline Myss szavait idézve:
A biográfiánk a biológiánkká válik.
Tehát az élettörténetünak "lenyomata" a testünben van.
A fotográfia "negatívjához" hasonlóan azon képek, amelyek a tudattalanunkban tárolódnak "fordított" fényviszonyban vannak. Sötétek, árnyékosak.
Ezért van az, ha valaki meg akarja érteni, hogy mi rejlik a betegsége, tünete, problémája "mögött" lélektani szempontból: tudattalan, elzárt, sokszor fájó, sötét, azaz a köznyelv szerint "negatív" érzésekkel fog találkozni önmagában.
Ezeket szoktuk "rossz" dolgoknak címkézni az általános szóhasználattal élve.
Ezek felfedezése, megengedése és tudatosítása, azaz a belső tartalmaink
- tudattalanból a tudatba, az
- árnyékból a fénybe, a
- "szőnyeg alól a szőnyegre" kerülnek.
Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni
Ezek a rejtett tartalmak manifesztálódnak tünetek, problémák, krízisek formájában mindaddig, amíg tudatossá nem válunk rájuk és a hozzá kapcsolódó érzéseinket meg nem engedjük, önmagunkhoz tartozónak nem tekintjük.
Így tehát kiderül, hogy a belső világunkban lévő "negatív" dolgok csupán a fény hiányát mutatják: "előhívásra" azaz felismerésre és tudatosításra, elfogadásra várnak.
Ez az önismeret gyakorlata, célja és mellékhatása is: egy tudatos, átlatható tágas és fénnyel teli perspektíva megteremtése önmagunkban!
Így lehetőségünk van a
- jó-rossz, a
- kell-nem kell,
- a vágy-félelem, a
- vele-ellene, a
- vonzás-elutasítás tengely keresztre feszítettsége és a
- "fent-lent"-ben valóismétlődő kiszolgáltatott sodródás helyett azt választani, hogy...
...saját magunk "fényművészeivé" válunk.
Árnyékból a fény felé
Elindulunk az önmegismerés kalandos útján, ahol felfedezzük árnyékos, "negatív" részeinket, érzéseinket. Ha ez a folyamat türelemmel, elfogadással és megértéssel párosul, annak hosszú távú "mellékhatása" az egészség, a derű, és a kiteljesedés lesz, felülemelkedve a korábbi kettősségeken, a dualitás illúzióján.
A tudatosság felszabadít!
Online egyéni konzultációra időpontfoglalás lehetőségét itt, a linkre kattintva találod.
Pataki Bea
SzomatoDráma Központ hivatalos honlapján szereplő önismereti programok és képzések szervezése, szakmai koordinációja
szomatodráma szakember
addiktológus természetgyógyász
+36-70-547-4007
info@gyogyitopillanatok.hu
www.gyogyitopillanatok.hu
Megtalálsz a Facebookon és az Instagramon
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.