Gyógyító Pillanatok© - A tudatosság felszabadít!

Pataki Bea addiktológus természetgyógyász blogja

Infománia
a testünkbe kódolt üzenetek

Te tudtad, hogy az "információs társadalom" fogalma 1964-ben, egy japán tanulmányban jelent meg először, és azóta számos meghatározása született?

E fogalom megjelenése egy új korszakot is jelentett, egy új típusú társadalom térnyerését hozta el, amely napjainkra az intellektust és humán kreativitást lenne hivatott felvirágoztatni.

Az innováció és a változás iránti állandó igény miatt a társadalmi kontroll javarészt a tudás köré szerveződik.

 A digitális forradalom egy új közösségi szerveződést eredményezett.

 apple-applications-apps-cell-phone-607812.jpg

 

 

Az emberek mára az információkat előállítják, felhasználják, esetenként még gazdasági erőforrásként is.

 Az arany, a gyémánt, a luxuscikkek, a kőolaj után a 21. század legnagyobb értéke: a FIGYELEM. 

A figyelemirányítás a célja a híradásoknak, a reklámoknak, a fogyasztás befolyásolásának, gyakorlatilag mindennek. Ezért vált elsődleges céllá a „click-bait”, azaz kattintás-vadász címsorok, figyelemfelkeltő témák térnyerése az online térben.

Így lehet kitűnni a tömegből, irányítani a neten hömpölygő embertömeg figyelmét a virtuális platformokon. Azonban attól, hogy valami nagy érzelmi reakciót vált ki, még nem biztos, hogy igaz is.

 adobestock_298021459_preview.jpeg

 

Egy véleményvezér sikeressége sajnos NEM kizárólag a HITELESSÉGEN alapul,

hanem 3 egyéb tényezőn, ami a

 

TARTALOM, az ELÉRÉS, és a BIZALOM.

 

Egy amerikai kutatás szerint minden gondolatnak van egy adott „megragadási mértéke”, azaz hogy mennyire jegyezzük meg, mennyire marad meg az emlékezetünkben. Ez gyakorlatilag teljesen független attól, hogy a gondolat, vagy a hír igaz-e, megalapozott-e, jó-e nekünk vagy sem.

240_f_137810183_fxo906rnqvtrov35k9o0g3ke3sxh9acf.jpg

 

Előfordul, hogy éppen az érzelmi befolyásoltság, vagy a negatív töltése miatt lesz egy gondolat megragadása nagyon erős. A hitet (elhisszük-e vagy sem) egyszerűen helyettesíti a HATÁS.

Tehát a valódi bizalom, a megbízhatóság fel sem merül, mert a tartalom, a töltés és az elérés magával rántja a figyelmünket.

 

Azt gondolom, hogy az életünket irányító hiedelmeink javarésze ilyen hatásosan „megragadt” gondolatokon alapszik, melyek sokszor kifejezetten gátlóak, önszabotálóak. 

Mégis a belső világunkat működtető törvényként könyveltünk el.

Nem ellenőriztük e gondolatok hitelességét, vagy azt, hogy gazdagítóak, jók-e számunkra.

Egyszerűen elhittük és kész.​​​​​​​

 

A SzomatoDráma Gyógyító játékokban, az önismereti fókuszú egyéni konzultációk során sokszor találunk egy tünet, betegség „mögött” egy-egy ilyen már idejétmúlt, „szoftverfrissítésre” váró gondolatot.

google.jpg

 

Egy, a neten keringő „vicces” mém szerint egy rendelő várótermében megkérik a kedves betegeket, hogy akik előre diagnosztizálták magukat a Google-ön és „második” orvosi véleményre várnak, azok forduljanak továbbra is bizalommal a böngészőhöz.

A tudás hatalom” elvén alapul tehát a betegségek és a tünetek kezelése, a diagnózisok felállításának KIZÁRÓLAG anatómiai fókuszú monopóliuma. Az emberek nagy része jobb híján „kiszervezte”, „kiadta a kezéből” a saját testéről való gondoskodás, kapcsolatfelvétel lehetőségét a hivatalos orvoslás kezébe.

Azt mondhatjuk, hogy az egészség-betegség témák fő véleményvezérei, influenszerei  az orvosok.

doctor.jpg 

Sok múlik azon, mit hallunk egy kivizsgálás, egy szűrés után, mert az a mondat abban a kiszolgáltatott állapotban azonnal,  szinte hipnotikus erővel „megragad”, akár gazdagító, akár nem, mentális paranccsá válhat:

 

Ez gyógyíthatatlan!

 

Ez öröklött!

 

Ezzel meg kell tanulnia együtt élni!

 

Ezt  a gyógyszert élete végéig szednie kell!

 

 Tiszteletben tartom és jogos elsőbbséget adok a meglévő egészségügyi rendszerek működésének.

 

Mindemellett érdemes lenne szintén általános szokássá tenni a saját testünk eredendő bölcsességével, azonnal elérhető információs közegével való kapcsolatfelvételt.

A belső világunkkal, a tüneteinkkel való kommunikáció páratlan lehetőség a radikális öngondoskodásra, az önismereti fókuszú diagnózisok felállítására.

 testeduzenete.png

 

Mi lehetne ennél magától értetődőbb, egyszerűbb, hatékonyabb és bensőségesebb öngyógyítási mód, mint a saját sorsunkat, személyiségünket, érzéseinket, gondolkodásmódunkat figyelembe venni, és ezek lenyomatát felfedezni a testünkben.

Elménk és testünk egymásba fonódva, eredendő bölcsességgel őrzi saját és akár felmenőink számtalan élményét, gondolatát, érzéseit, hiedelmeit és parancsolatait. Sorsunk fontos eseményei, lélektani mozzanatai megörökítődnek.

 

Caroline Myss szavait idézve:

 

"A biográfiánk a biológiánkká válik."

 

Élettörténetünk "lenyomata" tehát a testünkben van.

Egyszerűen csak meg kell tanulnunk meglátni, megérteni, „dekódolni” ezeket az információkat.

Hét éve foglalkozom terapeutaként betegségek, tünetek, krízisek, életvezetési tünetek önismereti hátterével.

Ha egy mondatban összefoglalhatnám, hogy MIT ÜZEN A TESTÜNK, vagy egy-egy tünetünk, aktuális problémánk, akkor azt mondanám: ezek üzenetei mindig a kiteljesedés, a fejlődés, a megkönnyebbülés, a változás, a megújulás, az érzések, az együttérzés, a szeretetteljesebb élet felé vezetnek.

Ha szeretnéd Te is megismerni tested, tüneteid üzenetét, lehetőséged van ONLINE egyéni konzultációra időpontot foglalni erre a linkre kattintva.

       

  

Pataki Bea 

Szomatodráma Központ gyógyító programok szervezése, szakmai koordinációja

szomatodráma szakember

addiktológus természetgyógyász

 +36-70-547-4007
info@gyogyitopillanatok.hu
www.gyogyitopillanatok.hu

 

Megtalálsz a Facebookon és az Instagramon

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogyitopillanatok.blog.hu/api/trackback/id/tr7115615932

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Gyógyító Pillanatok© - A tudatosság felszabadít!

Hogyan függ össze önismeret és gyógyulás? Inspiráló gondolatok egészségről, tünetekről, az öngyógyítás lehetőségeiről

Gyógyító Pillanatok a Facebookon

Címkék

2020 (1) 2021 (1) 4lépés (1) 4ősimantra (1) áldozat (1) amatőr lélekbúvár (1) analízis (1) armageddon (1) árnyék (1) átalakulás (5) a kék az új zöld (1) bántalmazás (6) bántalmazó (1) belő erő (1) belső erőforrás (2) betegség (1) carsoncoma (1) clickbait (1) covid (1) családi minták (2) cukorbetegség (1) diagnózis (1) digitáli bennszülött (1) double bind (1) dr. buda lászló (1) egyéni konzultáció (4) egységélmény (1) együttérzés (1) elengedés (1) elmélyülés (1) élményterápia (1) énkép (6) erőszak (1) értsd meg a tüneteidet (1) érzelmi bántalmazás (6) érzések (3) fájdalmak (1) fájdalom (1) fake news (1) fake news gyermekkor (1) fejlődés (2) félelem (1) felismerés (5) feloldás (1) felszabadulás (1) fény (1) fétis (1) figyelmeztető jelek (1) függőség (1) görbe tükör (1) gyermekkor (1) gyermeknevelés (1) gygyulás (1) gyógyítódallamok (1) gyógyító játék (1) gyógyulás (14) haiku (1) határsértés (1) hiány (1) hiedelmek (1) hírek (1) humor (1) illúziók (1) influencing (1) információs társadalom (1) internet (1) játék (1) játszmák (3) kaland (1) kapcsolat (1) kapcsolódás (1) kattintáspszichológia (3) kettős kötés (1) komment (1) kötődési trauma (1) krízis (1) kutúra (1) magyar (1) manipuláció (3) meddőség (1) megbocsátás (1) megismerés (1) megoldás (4) megújulás (4) mellékhatások (1) mérgező kapcsolatok (1) miben hiszel? (1) mit üzen a tested? (1) nárcisztikus kapcsolat (1) nárcizmus (1) negatív (1) nehézségek (2) női betegség (1) női elvonulás (4) normák (1) oktatás (1) oldódás (1) ölelés (1) önbántalmazás (1) öndiagnózis (1) öngondoskodás (1) öngyógyítás (4) önismeret (17) önismeretimémek (1) önismereti munka (1) önsimeret (3) önszeretet (6) önszeretet-hiány (1) ősbizalom (1) pajzsmirigy alulműködés (1) pánikbetegség (1) párkapcsolat (3) patakibea (1) poszttraumás fejlődés (1) poszttraumás növekedés (1) pozitív (1) projekció (1) psziché akadémia (1) redflags (1) rejtett bántalmazás (1) reménytelenség (1) segítség (1) segítség kérése (1) siker (1) sos (1) stroop-hatás (1) személyiség (1) személyiségtípusok (1) személyiségzavar (2) szeretet (1) szeretetkapcsolat (1) szeretetlenség (1) szexualitás (1) szóbeli bántalmazás (1) szoftverfrissítés (1) szomatodráma (10) társfüggőség (1) tehetetlenség (1) terápia (1) test (2) tisztelet (1) transzgenerációs minták (1) trauma (2) traumafeldolgozás (1) traumás kötődés (1) tudatosság (10) tudatosságfelszabadít (5) tudattalan (1) tünetek (5) vákuum (1) változás (10) változatlanság biztonsága (1) véleményvezérek (1) vicces (1) vigyázat (1) világjárvány (1) viselkedés (1) viselkedési zavarok (1)
süti beállítások módosítása